Anadolu Yakası Pedagog

Anadolu yakası pedagog hizmetinde sizin ve çocuğunuzun geleceği için yeni adımlar atarak tüm problemleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Pedagog Gülşah Öztürk Erten ile çocukların arasında kurulan samimi bağ sonucunda çocuklar kendilerini daha rahat ifade etmeye başlıyor ve böylelikle tüm sorunlar, korkular daha kolay ortaya çıkabiliyor. Çocukların kendisini anlatabilmeleri veya kendisini çözebilmeleri için yönlendirici bir desteğe ihtiyacı olabiliyor. Bizler bu desteğin önce aile tarafından sağlanması gerektiğini ailelerimize anlatıyoruz. Daha sonra da çocuğun öğrenmesi gereken şeyleri, durumlara verdiği tepkileri, sorunları beraber aşıyoruz. Çocukların sorunları aşmada yaşadığı problemlerin en büyük sebebi henüz dünyayla yeni tanışması ve bu sorunlarla ilk kez karşılaşmasıdır. Yetişkinler kadar kolay cevaplandıramadığı sorular da çocuk üzerinde farklı etkilere yol açabilir. Anadolu yakası pedagog hizmetimizde çocuğunuzla ilgili her konuyu kapsamlı bir şekilde ele alarak size ve ona yardımcı oluyoruz.

Anadolu Yakası Pedagog Çocuğum Tırnak Yiyor Ne Yapmalıyım?

Çocuğun tırnak yemesi ebeveynleri korkutan bir eylem olabilir. Yalnız burada dikkate alınması gereken konu tırnak yeme alışkanlığının ne gibi problemler sonucunda ortaya çıktığıdır. Çocuklar okul öncesi dönemlerde yaşadıkları şeylerin hangi biçimde ifade edileceğini çok fazla bilmezler. Bu yüzden bazı sorunların karşısında farklı davranışlar sergileyebilirler. Bunlardan biri de tırnak yeme alışkanlığıdır. Korkan çocuklar nasıl korktuklarında altını ıslatıyorlarsa tırnak yeme de buna benzetilebilir. Tırnak yeme alışkanlığı çeşitli yöntemlerle önlenmeye çalışsa da bu çok başarılı sonuçlar vermez. Çocuğu korkutarak veya tırnaklarına acı ojeler sürerek sadece anlık bir önlem alabilirsiniz. Fakat sorunun ne olduğunu öğrenmezseniz çocuk, tırnak yemekten vazgeçse de başka bir yanlış biçimde daha kendini ifade etmeye çalışabilir.

Çocuğum Neden Yalan Söylüyor?

Çocuklar okul öncesi dönemde yalan kavramı soyut olduğu için ne olduğunu çok fazla mantıklarına oturtamazlar. Yani söylediği şeylerin yalan olup olmadığının farkında olmazlar. İstedikleri şeyleri aldırmak için veya istemedikleri şeylerden kaçmak için birçok şey söyleyebilirler. Bu belirli bir yaşa kadar kabul edilebilse de çocuğun yaşı ilerlemesine rağmen bu tarz yalanlara devam ediyorsa bir uzman tarafından yardım almanız gerekebilir. Çocuğa yalan kavramının ne olduğu ve sonuçlarını anlatmak faydalı bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Anadolu yakası pedagog seçiminizde pedagogun eğitimine ne süredir çocuklarla ilgilendiğine dikkat etmeniz önemli olabilir.

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?