Avrupa Yakası Pedagog

Avrupa yakası pedagog seçiminizde dikkat etmeniz gereken önemli unsurlar vardır. Çocuğunuzla ilgilenebilecek yeterlilikte eğitim almış ve tecrübeli pedagogları tercih etmeniz hem sizin hem de çocuğunuzun açısından daha iyi olacaktır. Çocuklar samimi ilişkiler kuramadıkları insanlarla kolaylıkla iletişime geçemezler bu yüzden çocuklarla daha önce deneyimi olmuş olan ve iyi anlaşabilen insanları tercih etmelisiniz. Avrupa yakası pedagog hizmeti veren Gülşah Öztürk Erten çocuğunuzla ilgili tüm sıkıntılarınızda yanınızda olarak daha iyi bir yol çizmenize yardımcı olacak.

Çocuğumun İzinsiz Bir Şeyleri Aldığını Gördüm Ne Yapmalıyım?

Okul öncesi dönemlerde çocuklarda ben merkeziyetçilik çok fazla vardır. Her şeyin onun istediği gibi olacağını düşünen ve buna alışan çocuklarda mülkiyet kavramı çok fazla oluşmamıştır. Eşyaların bir insana ait olabileceği kavramı henüz onun için net bir kavram değildir. Aileler çocuklarına küçük yaşta bunun yanlış olduğunu hatta aile bireylerinin bile eşyasını aldığında izin alman gerektiğini öğretmelidirler. Örnekli anlatımlar her zaman işe yarar. Bu yüzden siz de çocuğunuzun oyuncaklarını isterken dahi ondan izin alarak doğru olan davranışı ona gösterin. Çocukların beğendiği bir oyuncağı alması, bir şekeri cebine koyması çalma niyetiyle yapılan bir eylem değildir. Çocuklar yetişkinler ve okul çağlarındaki çocuklar kadar ayrıntılı düşünemezler. Sadece her şeyin ona ait olmasını istedikleri için bu tarz şeyler yapabilirler. Bu tarz eylemler çocuk yaşta düzeltilip doğrusu öğretilebilir fakat bu yaşlarda yanlışını tespit edip yardım etmezseniz daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Çocuklarda Hayali Arkadaş ve Avrupa Yakası Pedagog

Çocuklar okul öncesi dönemlerinde hayali arkadaş edinme gibi davranışlarda bulunabilirler. Bunun çeşitli sebepleri olabilir. Genellikle evde anne ve babasıyla vakit geçiremeyen ya da arkadaşı olmayan çocuklar yalnız kalmamak adına kendilerine hayal dünyalarında bir arkadaş oluştururlar. Anne ve babaların yapması gereken şey ise çok basittir. Bunun çocuğun dünyasında büyük bir problem haline getirilmemesi veya sürekli hayali arkadaştan bahsedilmemesi gerekir. Hayali arkadaş kavramı çocuk büyüdüğü zaman yavaş yavaş kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Çocuğa hayali arkadaşıyla ilgili sorular sorup irdelememek gerekir. Çocuk, dünyasına başka insanları almaya başladığında, okula gittiğinde bu hayali arkadaşlar zaten yok olacaktır. Bu süreç devamlılık gösteriyor ise Avrupa yakası pedagog için bize ulaşabilir ve uzman bir yardım alabilirsiniz.

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?