Bakırköy Çocuk Psikoloğu

Bakırköy çocuk psikoloğu olarak çocuklarınızın daha sağlıklı bir eğitim süreci geçirmesi ve sorunlarıyla daha iyi baş edebilmesi için sizlere ve çocuklarınıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bize ulaşmanız ve daha iyi yarınlar için yeni bir adım atmanız yeterli olacaktır. Çocukların büyüme süreçlerinde birçok farklı sıkıntısı olabilir. Önemli olan sorunların zamanında tespit edilmesi ve daha sonra bu sorunlara uygun çözümler bulunmasıdır. Bu süreçte aile, kendi kendine sorunları aşmaya çalışabilir. Çoğu çocuk aileyle bu sorunları yok eder fakat bazı durumlarda uzman bir yardım almak gerekebilir. Bakırköy çocuk psikoloğu ile desteğimizi çocuğunuza hissettirip onunla gerçek bir bağ kuruyoruz ve böylelikle çocuklar bizimle daha rahat iletişime geçebiliyor.

Bakırköy Çocuk Psikoloğu ile Çocuğumla Nasıl Daha İyi Bağ Kurarım?

Çocuklar belirli bir yaşa kadar ilgiyi kendi üzerinde hissetmeyi severler. Aile bireyleri çocuklara değer verildiğini ona sık sık hissettirmelidir. Çocukla kurulacak olan bağın temelleri erken yaşlarda atılmalıdır. Örneğin çocuk bir hata yaptığında özgüvenini kıracak şekilde ona bağırmak, cezalandırmak bir çözüm değildir. Çocuk, tıpkı yetişkinler gibi bazı şeyleri hata yapa yapa öğrenecektir. Bunu göz önünde bulundurarak onun duygularını anlamaya çalışın. Yaptığı hatayı kendini ifade etme yoluyla telafi etmesini sağlayın. Böylelikle çocuk yaptığı her hatayı, yanlışı sizden korktuğu için saklama huyundan vazgeçer sizinle her şeyini rahatlıkla paylaşabilir. Çocuğa tıpkı bir yetişkin gibi açıklayıcı davranmak gerekir.

Çocuğum Çok Soru Soruyor Ne Yapmalıyım?

Çocukların öğrenme isteği etrafındakileri algılamaya başlamasıyla daha da çok artar. Bebekler henüz yeni doğduklarında dahi öğrenme yetileri vardır. İşitmeyi, ses çıkartmayı zamanla tuvalet ihtiyacı gibi şeyleri öğrenirler. Bazı şeyler karşındaki insanı model alarak öğrenilebilir. Bu doğadaki tüm canlılarda görülebilir. Fakat bazı soruların cevapları insanların eylemlerinde karşılık bulmayabilir. Çocuk yeni oluşturduğu dünyasında birçok soru barındırır. Bu sorular ‘’neden bu renk?’’, ’’etekleri zil çalmak ne demek?’’, ‘’arabalar nasıl gider?’’ gibi sorular olabilir. Yapmanız gereken çocuğun anlayacağı bir üslupta çocuğa tüm meraklarını giderebileceği cevaplar vermek. Biz Bakırköy çocuk psikoloğu desteğiyle çocuklarınızın sorularında ve sorunlarında her daim yanında olarak ona destek oluyoruz aynı zamanda sizlere de sağlıklı bir yol çiziyoruz.

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?