CAS Testi Kadıköy Uygulama Merkezi

Çocuklar yetişkinliğe erişinceye kadar bir çok psikolojik aşamadan geçerler. Ailelerin bu dönemlerde çocuklarının yanında olmaları psikolojik gelişim açısından faydalı olur. Ancak aileler her ne kadar çocuklarının yanında olurlarsa olsunlar çocukların yaşadığı problemleri görmede eksik kalabilirler. Bu sorunun yaşanmaması için ebeveynler çocuklarını düzenli aralıklarla pedagoglara götürmesi gerekir. Bu hizmeti en iyi şekilde sağlamak amacıyla Kadıköy’de hizmet vermekteyim. Tüm İstanbul içerisinde çocukların sahip oldukları psikolojik problemlerin belirlenmesinde uyguladığımız CAS testi Kadıköy uygulama merkezi tarafından yapılır.

CAS Testi Kadıköy Çocuk Psikoloğu Tarafından Hangi Yaşlar için Uygulanır?

Bu test genellikle 5 yaşındaki çocuklar ile 17 yaşındaki çocuklara kadar uygulanabilir. Zihinsel olarak problemin belirlenmesini amaçlayan bu test  çocuklarda fark edilmeyen ancak ileriki yıllarda ciddi problemler doğurabilecek sorunların erkenden teşhis ve tedavi edilmesini sağlar.

CAS Testi Kullanım Alanları

Testin uygulandığı oldukça fazla alan vardır ancak bunlardan en çok görülen vakıalar şunlardır;

  • Travmatik olarak beyin hasarı olan çocukların değerlendirilmesinde,
  • Ciddi bir şekilde duygusal bozukluk olan çocuklarda,
  • Üstün zekalı sınıfına giren çocukların doğru değerlendirilmesinde kullanılır.

Travmatik Beyin Hasarı

Belirli yaş arasındaki çocukların tarafımızca CAS testi soruları ile değerlendirilmesi sonucunda çocukların travmatik beyin hasarlarına karşı ne kadar hassas olduğu yada olabileceği belirlenir.

Duygusal Bozukluk Görülen Çocuklar

Duygusal bozuklukları ciddi oranlarda olan çocuklar için 3 farklı değerlendirme yapılır.

  • Sosyal yaşamda yaşadıkları problemler,
  • Davranış kontrolü,
  • Dürtüsel davranışların izlenmesi.

Bu 3 madde CAS testi Kadıköy uygulama merkezimiz tarafından dikkatlice izlenir ve gerekli olması halinde ailelere tedavi süreci anlatılır.

Üstün Zekalı Olmakta Değerlendirme Gerektirir

Bu sınıfa giren çocukların geniş kapsamlı bir test ile değerlendirilmesi sonucunda zekanın hangi yönde daha gelişmiş olduğu belirlenerek çocuğun doğru yönlendirilmesi sağlanır. Çocuk psikoloğu olarak ailelerin bu tarz çocuklara sahip olması halinde mutlaka pedagog desteği almalarını tavsiye ediyorum. Üstün zekalı olmalarına rağmen çocuklar zeka gelişimini kısıtlayıcı durumlara maruz kalabilir. Bu durumlar karşısında çocukların nasıl bir yol izleyeceğini öğrenmesi ve ailelerin çocuklarına nasıl yardımcı olabileceklerini anlamaları CAS testi Kadıköy merkezimiz tarafından sağlanmaktadır.

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?