Çocuklarınız İçin Hangi CAS Testi Tavsiye Ediliyor?

Ailelerin çocuk sahibi olduktan sonra dikkat etmeleri gereken en önemli yaşların uzmanlar tarafından 5 ile 17 olarak belirlendiği biliniyor. Bu yaş aralıklarında çocuklar kişisel gelişimlerini en doğru şekilde tamamlayacakları gibi bazı kalıcı psikolojik problemlere de maruz kalırlar. Sürecin en sağlıklı şekilde ilerlemesi ve yaşanan psikolojik problemlerin belirlenip tedavi edilmesi için CAS testi tavsiye  ediyorum. Bu test oldukça geniş kapsamlı olduğu için çocuklarda beklenmeyen problemlerin oluşmasına erkenden engel olunmasını sağlar.

Planlama Problemi Olan Çocuklara CAS Testi Tavsiye Ediliyor

Bu yaş aralığında çocuğun gelecekteki kişiliğini belirleyecek olan planlama yeteneği tarafımızdan yapılacak CAS testi ile ölçülür. Böylece çocukta planlama ve organizasyon sırasında dürtülerin ne gibi etkisi olduğu yapılan CAS testi sonuçları ile belirlenir.

Çocuğunuzun Akademik Başarısının Nasıl Olacağını Erkenden Öğrenebilirsiniz

CAS testi ile çocukların akademik yaşamları boyunca ne kadar yada hangi alanda başarılı olacakları belirlenebilir. Ailelerin bize getireceği çocukların hangi akademik alanda başarılı olabileceğini belirlemek için yeteneklerini ve ilgi alanlarını baz alıyoruz. Belirleme aşamasında kullanılan PASS ölçeği ölçeği çocukta görülen temel başarının erkenden belirlenmesinde kullanılan en sağlıklı yöntem olarak karşımıza CAS testi ile çıkıyor. Oldukça başarılı sonuçlar veren CAS testi tavsiye ediliyor.

CAS Testi Nasıl Yapılır?

Bu testin uygulanması birden fazla aşamada gerçekleşir. Bu aşamaları şöyle anlatabiliriz;

  • Çocuk için uygulanacak stratejinin belirlenmesi
  • Yapılan planların uygulanma aşaması,
  • Çocuğun test esnasında dürtülerinin ne kadar etkili olduğunun değerlendirilmesi,
  • Çocuğun kendini kontrol edebilme kabiliyetinin ölçülmesi,
  • Kendini değerlendirmesini sağlayarak düşüncelerinin öğrenilmesi,
  • Bu işlemler sonrasında planlanan uygulamanın çocuk üzerinde uygulanması ile sonuçlanır.

Yapılacak olan CAS testi konu kapsamı oldukça geniş olduğundan dolayı çocuğun birden fazla alanda değerlendirilmesini sağlar. Böylece çocuğun beklenmedik psikolojik problemlerle karşılanmasının önüne geçilir.

Ailelerin çocukları için CAS testi tavsiye edilmesi sadece çocuğun bir problem yaşadığı yada yaşayacağı için değil sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlaması içindir. Ayrıca çocuk özel yeteneklere sahipse yapacağımız bu test sonrasında bu yeteneği gelişmesi için gerekli olan yol ve yöntem belirleyerek çocuğun iyi bir şekilde yönlendirilmesini sağlıyoruz.

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?