Kadıköy Pedagog İçin Randevu

Çocuk psikolojisi açısından doğru pedagog seçimi önemli bir konudur. pedagoglar çocuklarla vakit geçirerek sorunların çözüm bulmasını sağlar. Çocuk psikolojisi uzmanı olması önemli olan pedagogların çocuğa terapi esnasında yanlış bir yol izlememesi önemlidir.. Kadıköy pedagog hizmeti için kliniğimizi tercih ederek çocuğunuzun gelişim sürecinde size yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz. Çocuklar özellikle okul öncesi dönemde kafalarında kurdukları dünyanın içerisinde yaşarlar ve kendilerine has alışkanlıklar edinirler. Bu alışkanlıkların bazıları zararlı bazıları zararsız olabilir. Çocukların yaşı büyüdüğü zaman da aynı davranışlar devam ediyorsa bir çocuk psikolojisi uzmanına danışmanız aileniz ve çocuğunuz için daha iyi olacaktır. Çocuğunuzu kadıköy pedagog için getirdiğiniz zaman ona buranın bir hastane olmadığını onun bir sorunu olmadığını hissettirmenizi tavsiye ederiz. Aksi takdirde çocuk sorunu reddedebilir ve gelmekte direnebilir.

Aile İçerisindeki Sıkıntılar için Kadıköy Pedagog

Aile, çocuğun öğrenmeye ilk başladığı ve duygusal bağının olduğu ilk topluluktur. Aile içerisindeki en ufak sorunlar bile çocukları etkileyebilir. Ebeveynlerin tüm davranışlarını belirli bir yaşa kadar örnek alan çocuk, rol model olarak onları belirler. Ebeveynler çocukların yanında yüksek sesle tartışmamalı, şiddet içerikli şeyler izlememeli, yanlış örnek teşkil edecek şeyler yapmamalıdır. Çocuk, o yaşta doğruyu yanlışı ayırt edemediği için onun için olması gereken sizden gördüğü olacaktır. Çok gürültülü ve kavga dolu bir ortamda büyüyen çocukların ileride şiddet eğilimleri daha yüksek oluyor ve öfke kontrolü yaşıyorlar. Çocuklar o dönem fark edilmese de yaşanan her şeyi içerisine saklayarak büyüdüğü için yetişkinlik döneminde bu problemler ortaya çıkabiliyor. Kadıköy pedagog hizmetimizle çocuklarınızın gelecekteki hayatlarında daha kontrollü olabilmeleri açısından size yardım ederek ilerliyoruz. Böylelikle küçük yaşlarda çocuk doğru yanlış kavramını öğrenebiliyor.

Boşanmanın Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Boşanacak olan anne ve babaların çocuklarına karşı ekstra bir hassasiyet göstermeleri gerekmektedir. Çocuklara eğer durum tüm açıklığıyla anlatılmazsa çocuk tüm sorumluluğu üstüne alarak kendisini suçlu ilan edebilir. Çocuk boşanma durumundan kendini sorumlu tutarsa o dönemde bununla mücadele edemeyebilir. Çocuğa durum açıkca izah edilmelidir. Ayrıldıktan sonra sadece anne ve babanın boşanacağını fakat annelik ve babalık vazifelerinin devam edeceğini söylemeniz çocuğu rahatlatacaktır. Daha sonra çocuğun kafasındaki tüm soruları cevaplamanız gerekir. Çocuğun boşandıktan sonra kimde kalacağına kadar her şeyi bilmeye hakkı vardır.

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?