Online Çocuk Psikoloğu

Online Çocuk Psikoloğu desteğimiz ile çocuğunuzun gelişimi sürecinin daha sağlıklı bir biçimde ilerlemesini ve sorunlarını daha problemsiz bir şekilde halledebilmesini sağlayabilirsiniz. Çocuğu, hastaneye gidiyormuş gibi hissettirmemeli ve çocuğu tedavi sürecinden korkutmamalısınız. Bunun için çocuklarla iletişimi kuvvetli olan ve alanında deneyimli olan Gülşah Öztürk Erten’i tercih edebilirsiniz ve çocuğunuzla samimi bir bağ kurmasını sağlayabilirsiniz. Çocuğunuz, karşısında bulunan pedagog ile samimi bir ilişki kuramazsa kendi sorunlarını karşısındakine açmayabilir bu da çözüm sürecini zorlaştırır. Online Çocuk Psikoloğu ile çocuğunuzun ilerideki hayatında daha emin adımlar atmasını sağlayabilir ve dış dünya ile daha iyi iletişim kurabilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Çocuğum Tuvalet Eğitiminde Zorlanıyor

Her çocuğun öğrenme yaşı, zamanı farklılık gösterebilir, tıpkı yetişkinler gibi çocukların da algılama süreçleri birbirinden ayrı ilerler. Bu durum çocuğunuzun problemli olduğunu göstermez. Çocuk istediğiniz süreç içerisinde tuvalet alışkanlığına hazır olmayabilir. O an içerisinde hazır olmaması sürecin sıkıntılı ilerleyeceğini göstermez. Çocukların tuvalet eğitimlerinin tamamlanması için psikolojik ve fizyolojik açıdan hazır olmaları gerekmektedir. Özellikle ebeveynler psikolojik etkileri göz önünde bulundurarak çocuklarına baskıyla tuvalet yaptırmamalıdır çünkü bu durumda çocuk tuvaletini yapmaktan çekinebilir. Çocukların kaslarını kontrol edebilme aralıklara 18. ve 36. aylar arasında gerçekleşir yani bu aralıklar içerisinde çocuğunuz 18. haftada da tuvalet alışkanlığını kazanabilir, alışkanlığı sonradan kazanması sizin ve çocuğunuz için hiçbir problem teşkil etmemelidir. Çocuğunuz, tuvalet alışkanlığını kazandığı anda kendi iradesiyle tuvaletini yapabildiği için daha mutlu olacaktır ve böylelikle eylemi devam ettirecektir. Her eğitimde olduğu gibi tuvalet eğitimi de ailede başlar fakat çocuğunuz tuvalet eğitimini ısrarla reddediyor ve kesinlikle tuvaletini yapma alışkanlığını kazanamıyorsa uzman bir pedagogdan yardım almanız gerekebilir. Online Çocuk Psikoloğu hizmetlerimizden faydalanarak uzman pedagoglarımızdan yardım alabilirsiniz.

Kardeş Kıskançlığı için Online Çocuk Psikoloğu

Çocuklar belirli yaş aralıklarında ailesi tarafından oluşacak ilginin sadece kendi üzerinde olmasını ve hiç kimseye paylaştırılmamasını isterler. Böyle durumlarda gelecek olan kardeş çocuk için ilginin yok olacağına işarettir. Neredeyse tüm çocuklar ilk etapta bu kardeş kıskançlığını yaşayabilirler Online Çocuk Psikoloğu uzmanlarımız bunun için çocuklarınızla samimi bir iletişim kurarak kıskançlık hissini en aza indirmeye çalışacaktır. Kıskançlık dönemi bazı çocuklarda hafif geçerken bazı çocuklar ise bu dönemi hırçın ve yorucu bir şekilde geçirebilirler yeni gelecek olan bebeğin varlığını yetişkinler kadar kolay kabullenmeyebilirler hatta bunu kendi mantıklarını oturtamazlar. Bebek bir anda ortaya çıkmış gibi görünmesin diye çocuğunuza uygun bir dil ile bebeğin geleceğini anlatmanız faydalı olacaktır. Bebekten önce çocuğunuzla hangi aktiviteleri yapıyorsanız ve ne kadar sıklıkla vakit geçiriyorsanız bebekten sonrada bunları devam ettirirseniz çocuk, bir farklılık olmayacağını kabullenerek kıskançlık hissini azaltacaktır. En etkili yöntemlerden biri ise onunda zamanlar bebek olduğunu ona anlatmak hatta fotoğraflarla göstermektir.

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?