Çocuklar İçin Oyun Terapisi Kadıköy Pedagog Yöntemleri

Tüm canlılar henüz genç yaşlarda iken birçok açıdan kendisini geliştirmesi için oyun oynama ihtiyacı duyarlar. Bu ihtiyacın giderilmesi çocukları hayata karşı hazırlayan birkaç etmeni içerisinde barındırır. Uzman olarak oyun terapisi Kadıköy pedagog hizmetimiz ile çocuklara sunulmaktadır. Bu terapi sürecinde çocukların pek çok açıdan değerlendirilmesi sağlanır. Öncelikle oyunun çocuğun hangi gelişimine katkıda bulunduğunu şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Bilişsel gelişimi desteklemek
  • Motor gelişimini desteklemek
  • Duyusal olarak yaşanan çatılmaların çözümünü sağlamaktır.

Oyun Terapisi Kadıköy Pedagog Tarafından Nasıl Uygulanır?

Terapinin nasıl uygulanacağından önce bu terapinin amacının ne olduğundan kısaca bahsetmek gerekir. Oyun terapisi  oyun çağındaki çocuklar için onların problemlerinin anlanması, davranışlarını belirleyerek çocukların bunlarla yüzleşmesinin sağlanması amacı taşır. Bu amaç için çocuklara kendilerini iyi ifade edebilecekleri yaşadıkları duyguları en iyi şekilde ortaya koyabilecekleri güvenilir bir oyun ortamı sunulur. Peki bu yöntem nasıl uygulanır? Bunun cevabını birkaç madde ile anlatabiliriz;

  • Çocuklar için özel olarak tasarlanmış olan oyun odalarında çocuklar ile birlikte terapistlerde oyun oynarlar,
  • Terapinin ilk adımı çocuğun terapisti kendi oyununa davet etmesi olacaktır,
  • Sonrasında birlikte oyun oynayarak terapiste güven sağlayan çocuk ileriki zamanlarda kendini tamamen açar,
  • Duygularını belirlemek amacıyla özel olarak tasarlanmış oyuncakların kullanımına göre çocuğun duygu ve düşünceleri, davranış ve yönelimleri incelenir.
  • Çocuğa hiçbir zaman kendisini kötü bir şekilde hissedecek cümleler kurulmadığı için çocuk yaptığı hatalar ile yüzleşerek bunları açık bir şekilde ifade eder daha sonra bunlara karşı tepki alamadığı için bu hataları bırakmaya yönelir.

Kullanılan oyun terapisi Kadıköy hizmet alanımız içerisinde her yıl yüzlerce çocuğu tedavi ediyor. Çocukların terapi sonrasına kendilerini daha iyi ifade ettikleri yaptıkları hataların terapi sonrasında daha hızlı fark edip vazgeçtikleri görülüyor.

Oyun Terapisi Kadıköy Hizmeti Hangi Çocuklar İçin Daha Uygun?

Genellikle oyun terapisi Kadıköy  hizmet alanımız içerisinde daha çok fiziksel hastalıkları olmadığı halde mide bulantısı ve baş dönmesi yaşayan çocuklarda, içe kapalı olanlarda, sık bir şekilde kardeşi yada yaşıtları ile kavga eden çocuklarda, başkaları tarafından şiddet gören çocuklarda ve oyun oynamasını henüz bilmeyen çocuklarda uygulanır.

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?