Oyun Terapisi Tavsiye İle Ebeveynden Fazlası Olun

İnsanların tüm hayatları boyunca karakter ve yeteneklerini belirledikleri en önemli dönemleri oyun çağındaki dönemlerdir. Bu yüzden bu dönemdeki çocukların dikkatli bir şekilde takip edilmesi ve çocukların bu dönemleri en sağlıklı şekilde atlatmalarının sağlanması gerekir. Biz ailelere sunduğumuz bir çok oyun terapisi tavsiye ile sadece çocukların değil ailelerin de çocuklarının gelişimine profesyonel şekilde dahil olmasını sağlıyoruz. Çocukların oyunlarını basit bir şekilde değerlendirmenin dışında profesyonel bir şekilde değerlendirilmeye alınmasını öğrenen aileler çocukları için anne ve baba olmaktan daha fazla görev üstleniyorlar.

Oyun Terapisi Tavsiye Edilen Örnekleri Nelerdir?

Bize gelen çocukları iki şekilde değerlendiriyoruz, bunlar problemleri olanlar ve sağlıklı çocuklardır. Problemleri olan çocuklar için oyun terapisi örnekleri olarak duygu ve duyularını en iyi şekilde ifade edeceği özel oyuncakların kullanıldığı oyunlar tercih edilir. Diğer bir yandan ise sağlıklı çocukların yeteneklerinin belirlenmesi, çocukların ilgi duydukları alana yönlendirilmeleri sağlanır. Oyun terapisi uzmanı ile oyun oynayan çocuklar şu açılardan fayda sağlarlar;

  • Doğru zamanda doğru şeylerin yapılmasının öğrenerek fırsat kavramının en iyi şekilde değerlendirilmesini öğrenirler,
  • Karşılaştıkları zorluklara çözüm yolu üretmeyi öğrenirler,
  • Merak ettikleri şeyleri sorarak aynı zamanda kendilerinin tahmin etmesi sağlanır. Böylece pratik zekası gelişmesi sağlanır.
  • Bir şeyi öğrenmek için araştırma yapmayı öğrenirler,
  • İstedikleri sonuçları alıp alamayacaklarını öğrenmek için deney yapmayı öğrenirler,
  • Yeni ve daha önce karşılaştıklarından farklı ürünler ortaya çıkartarak kendi yapılarının farkına varırlar,
  • Belirli bir konuya yada olaya olan konsantrasyon süreleri uzar,
  • İlgilendikleri konulardaki ayrıntılar dikkatini çekerek bir şeylerin yanlış mı doğru mu ilerlediğini fark edebilirler,

Oyun Terapisi Çocuklara Ailelerinden Farklı Ne Kazandırır?

Yukarıda sayılan maddelerin ışında alanında uzman pedagog olarak oyun terapisi tavsiye edilen çocuklarda bir takım farklı kazanımlar görülüyor. Bu kazanımları genellikle aileler çocuklarına veremiyorlar çünkü aileler çocuklarını çok sevdikleri için genellikle her istediklerini yaparlar. Ancak biz çocuklara bir şey elde etmek için çaba göstermesi gerektiğini öğreterek hayatının geri kalanına sıkı bir şekilde hazırlanmasını sağlıyoruz. Oyun terapisi tavsiye edilmesiyle başlanan süreç çocukların kendi kararlarını doğru bir şekilde almasını sağlayarak sonuçlanır. Ailelerin çocukları için bizler tarafından sunulan oyun terapilerine katılmaları çocukların geleceklerini belirlediği unutulmamalıdır.

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?