Oyun Terapisi Üsküdar Pedagog Hizmeti

Çocukların oyun çağı geldiklerinde hayatta ki en önemli ve en ciddi işi oyun oynamak olarak görülür. Çocuk oynadığı bu oyunlarla birçok açıdan kendisini geliştirir. Çocuk için oyun terapisi Üsküdar bölgesinde pedagog olarak tarafımdan verilmektedir. Gelen birçok çocuğun yanı sıra ailelerin de çocuğun oyun oynamasının önemi anlatılır. Oyun oynamak çocuğa şu şekillerde katkı sağlar;

  • Sinir sisteminin uyarılmasını sağlar,
  • Kas sisteminin daha etkin bir şekilde gelişmesini sağlar,
  • Zihinsel yetenekler büyük bir hızla gelişir,
  • Duyularını ve özellikle duygularını harekete geçirmeye yardımcı olur.

Çocuk özellikle oyun oynayarak kendi özgürlük alanını kurar böylece büyüklerin baskısından uzak kendini en iyi ifade ettiği ortamda zaman geçirerek kendisini geliştirir. Oyun terapisi eğitimi ise çocukların  sorunlarının konuşmak yerine oyun esnasında öğrenilmesini sağlar. Böylece kendi iç dünyasını en iyi şekilde yansıttığı ortamda eksik yönlerini ve yaptığı hataları kendileri görerek bunların değiştirilmesi için adımlar atar.

Oyun Terapisi Üsküdar Bölgesindeki Çocuklara Hangi Materyalleri Sunar?

Çocukların tüm oyun boyunca uğraştıkları materyaller çocuğun duygularını daha rahat bir şekilde ortaya koymasını sağlar.

Kullanılan ilk ve en önemli materyal su olarak tercih edilir çünkü su çocukların oynamayı en çok sevdiği ortamı yaratır. Su ile oynamanın çocuklara bir kaç açıdan faydası vardır. Bunlar;

  • İçe kapalı çocuklarda duyguların salınmasını sağlar,
  • Şiddet yanlısı çocuklarda sakinlik sağlayan tek ortam özelliği taşır,
  • Dokunma duyusunun gelişmesini sağlayarak ileriki yıllarda çocukta olabilecek hastalıkların erken teşhisini sağlar,
  • Endişeli ve ürkek çocukların kendilerini güvenli bir ortamda hissetmesini sağlar.

Özellikle oyun terapisi Üsküdar pedagog hizmetimizin kullandığı materyaller kum, kil çamur gibi çocuğa inşa etmeyi öğretenlerdir. Çocuk çamur yada kil gibi materyaller ile yeniden bir şeyler inşa ettiği için kendisine olan güveni artar. Böylelikle çocuk hayata kendi yapısı olan bir şeyi kattığını öğrenir. Özellikle ürkek çocuklar bu oyun terapisi sonrasında kendilerine güvenmeyi ve kendilerini daha iyi ifade etmeyi öğrenirler.

Çocuklarını oyun terapisi için getiren ailelerin birçoğu ileriki yıllarda çocuklarının bu terapide inşa ettikleri ürünlerle ilgili meslekler seçtiğini söylüyorlar.  Çocukların hangi alanda yetenekleri olduğunu öğrenmesini sağlayan oyun terapisi Üsküdar  pedagogu olarak tarafımızdan en sağlıklı şekilde gerçekleştirilir.

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?