Aileler Neden Pedagog Bağdat Caddesi Hizmeti Alması Gerekir?

 

Pedagog Bağdat Caddesi görüşmesi ile birçok sorunuza cevap bulabilirsiniz.Anne ve baba olmanın bir çok tanımı olabilir ancak en kesin tanımı geri dönülmez olan bir yola giren kişilerdir. Ebeveyn olmak çocukların tüm yaşamları boyunca yapacaklarından sorumlu olmaları olarak da tanımlanabilir. İnsan yaşamına katılacak bir kişinin doğru yönlendirmeler ile büyümesi ancak uzman kişiler tarafından alınacak destek ile mümkün olabilir. Çocuk psikolojisi, eğitimi, desteklenmesi ve daha birçok konuda hizmet veren alanında uzman pedagog Bağdat Caddesi bölgesinde  hizmet veriyoruz.

Çocuğun Dönemlerine Göre Pedagog Bağdat Caddesi İhtiyaçları

Çocukların bebeklikten ergenliğe kadar farklı dönemlerde pedagog ihtiyacı değerlendirilmesi gerekir. Biz bu dönemleri şu şekilde belirliyoruz;

 • Bebeklik dönemi
 • Okul öncesi dönem
 • Okul dönemi
 • Ergenlik dönemi

Bebeklik Dönemi

Bu dönemde aileye pedagog olarak vereceğimiz hizmetlerin başlıcaları şunlardır;

 • Anne ile bebeğin ilişkisi,
 • Bebeği memeden kesme dönemi,
 • Emzik yada biberonun bıraktırılması dönemi,
 • Parmak emme alışkanlığı,
 • Yeme ve uyku problemlerinin değerlendirilmesi,
 • Anneden ayrılmada yaşanan sıkıntılar,
 • Bakıcı ile bebeğin ilişkisi pedagog Bağdat Caddesi bölgesindeki hizmetimiz ile değerlendirilerek doğru yöntemler ile bebek sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlar

Okul öncesi Dönem

Genellikle bu dönemde ağır duygu nöbetleri, tuvalet eğitiminde yaşanan problemler, yeme bozukluklarında müdahale problemi, çocuğu kardeşe hazırlama, çocuğa uygun olan okulun seçimi,  okul olgunluğunun kazandırılması gibi durumlar ile anne ve babalar bize geliyorlar.

Okul Dönemi

Bu dönemin en büyük gereksinimleri öğrenme veya algıda yaşanan problemlerin çözümü, arkadaşlar ile doğru ilişkiler kurulması, sosyal korkular ve beceriler, çocuğun sınav kaygısının ortadan kaldırılması olarak belirlenir. Bu ihtiyaçlar için pedagog  hizmetimiz ile bu sorunlar ortadan kaldırılmasında çocuk için en doğru yöntemler kullanılır.

Ergenlik Döneminde Pedagog Bağdat Caddesi İhtiyacı

Çocuğun bu dönemde anne ve baba ile olan ilişkisinde problem yaşanabilir. Bağımsızlık kazanma duygusu ağır bastığından aileler çocuklarının kendilerinden şikayetçi olduğunu söylerler. Ayrıca çocuk bu yaşlarda arkadaşları ile olan ilişkisinde problem yaşayarak şiddet eğilimi gösterebilir. En çok görülen ihtiyaç ise kimlik kazanma çabaları olur. Bu yaşlarda kendilerini hayal ettikleri yaşam içerisinde olduklarını varsayarak bir davranış sergilerler. Ancak bu davranışlar karşısında gerçek hayat ile olan bağı kopabilir. Bize problemlerle gelen çocukların gerçek sosyal yaşam içerisinde kimliklerini kazanmalarına yardımcı oluyoruz.

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?