Pedagog Caddebostan Tavsiyeleri

Pedagog Caddebostan tavsiyelerimizde sık sık ailelere de belirttiğimiz gibi çocuklarınıza vereceğiniz en ufak eğitimde dahi iletişiminiz ve onunla kurduğunuz bağ oldukça önemlidir. İletişiminiz kuvvetli olduğunda çocuk, sizinle tüm hatalarını, korkularını, sevinçlerini paylaşmaya başlar ve sizden bir şeyleri saklamak zorunda olduğunu hissetmez.
Çocuk, sizin ona kızabilme ihtimalinizden dolayı veya ceza vereceğinizi düşündüğü için sizden bir şeyleri saklamaya başlarsa ilerleyen zamanlarda bu daha büyük bir iletişim kopukluğuna veya yalan söylemesine sebep olabilir. Pedagog Caddebostan tavsiyelerimizde ailelere bu açıdan dikkatli olmalarını öneriyoruz çünkü okul öncesi dönemde yaşanan her ayrıntı ufak gibi görünse de yetişkinlik döneminde çocuğunuza problemler yaşatacaktır.

Çocuğum Tuvaletini Yapmayı Öğrenemiyor Ne Yapmalıyım?

Öncelikle şunu bilmenizde fayda var. Her çocuğun öğrenme aralığı farklılık gösterir. Yani birisi önce diğeri daha sonra öğrendi diye çocuğunuzda problem olduğunu düşünmemeniz gerekir. Çocuklar kaslarını 18. ve 36. aylar arasında yönetmeyi öğrenmeye başlarlar ve bu aralık içerisinde tuvaletini yapabilirler.

Bir çocuk 18. Ayda tuvaletini yaparken diğeri 36. Haftayı bekleyebilir. Bu süreç içerisinde çocuk, kaslarını yönetmeye başladığında mutlu olacak ve kendi tuvaletini yapmaya devam edecektir. Israrla tuvaletini yapmayı reddediyorsa da bir pedagogdan yardım almanızda fayda olacaktır. Pedagog Caddebostan hizmetimiz esnasında birçok çocuk tuvalet alışkanlığını daha sağlıklı bir süreç içerisinde kazanmaya başlıyor.

Kardeş Kıskançlığını Önlemek İçin Pedagog Caddebostan Önerileri

Birçok çocuk eve yeni gelecek olan kardeşini kıskanır ve ilginin dağılmasını istemez. Kimi çocuk sonrasında kardeşine alışsa da kimisi bu kıskançlığı kolay şekilde atlatamayabilir. Bu gibi durumlara önceden müdahale etmenizde fayda olacaktır.

Eve bir anda bir bebeğin gelecek olması çocuk için şaşkınlık yaratabilir ve bu durum onun için içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Bundan dolayı bebeğin doğumundan önce tıpkı bir yetişkinle konuşur gibi çocuğunuzla konuşmalı ve kardeşinin eve geleceğini, onu hala seveceğinizi ve hiçbir şeyin değişmeyeceğini anlatmanız gerek.

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?