Pedagog Randevu İle Çocukta Fiziksel Gelişim

Fiziksel gelişim hakkında uzmanlar tarafından edinilecek bilgiler çocuğunuzun tüm hayatını etkiler. Bebekler ilk doğduğu andan itibaren fiziksel ve ruhsal gelişime başlarlar. İlk başlarda çok kısa mesafeyi görebilir ve ışıkları takip edebilirler. Ancak daha sonrasında daha geniş alanları görebilir ve insanların yüzlerini görerek 12. aya kadar görüşlerini keskinleştirirler. Çocuklarda motor gelişimi merkezden dışa doğru olduğu için kollarını parmaklarından daha önce kontrol edebilmeyi öğrenirler. Motor becerileri doğru bir şekilde geliştirilerek çocuğa özgüven ve öz farkındalık kazandırılabilir. Çocuğunuzun fiziksel gelişimi için tarafımızdan alacağınız pedagog randevu ile motor gelişimini doğru yönlendirebilirsiniz.

Pedagog Randevu Alarak Motor Gelişimi Neden Yönlendirilmelidir?

Motor gelişimi çocuğun ilk fiziksel yeteneklerini kazandığı anda başlayarak ergenlikte zirve yapar. Bu gelişimin yanlış bir şekilde yapılması adaptasyon problemlerine neden olarak hayata daha geç katılmasına neden olur. Ergenlik dönemine gelen çocuklar için pedagog İstanbul gibi bir metropolde doğru seçilmelidir. Uzman pedagog olarak ergenlik sürecinin çocuklar için nasıl ilerlediğini şu şekilde açıklayabiliriz;

  • Ergenlik döneminde kızların ve erkeklerin gelişimi aynı oranda olur.
  • İlk dönemlerde kızlar erkeklere göre 2 yıl daha erken gelişim dönemine girer.
  • Kızlar erkeklere daha çok yağ toplayarak vücut gelişimine devam ederler.
  • Erkekler ise aynı dönemde cinsel gelişimlerine başlayarak fazladan kılların çıkması ve ses değişmesi ile devam ederler.

Bu dönemde çocuklarda vücut gelişiminden dolayı olan rahatsızlık psikolojik sıkıntı yaşamalarına neden olur. Vücut yapısına olan tatminsizlik için bizden pedagog randevu alarak çocuğunuzun bu problemin üstesinden gelmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuklarda Fiziksel Gelişime Etki Eden Faktörler

  • Genetik faktör büyük oranda etkilidir.
  • Beslenme,
  • Hastalık,
  • Sosyal statü,
  • Travma fiziksel gelişimi doğrudan etkileyebilir.

Ergenlik döneminde çocukların yaşayacakları travmalar fiziksel gelişimin durmasına kadar sonuçlara mal olur. Ailenin çocuğun bu kötü zamanı aşmasındaki rolü büyüktür. Hem davranışları hem de çocuklarına sunacakları uzman tedavisi ailenin ileriki hayatlarını köklü bir şekilde etkiler. Çocuğa psikolojik olarak yapılacak yanlış bir müdahale travmanın büyümesine ve ciddi psikolojik sorunlara yol açar. Tarafımızdan alacağınız pedagog randevu ile çocuğunuz zihinsel ve fiziksel gelişimini tüm olumsuzluklara rağmen aşacaktır.

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?