Suadiye Pedagog

Çocuklarınızın her türlü probleminde yanınızda olan Suadiye Pedagog sizin ve çocuklarınızın daha iyi yarınlara sahip olması için yardımcı oluyor. Çocukların okul öncesi çağlarında öğrenme süreçleri henüz yeni başlamış oluyor bu bağlamda da her şeyi mantığına oturtmaya çalışıyorlar. Çocuklara hak ettikleri eğitimi verirseniz sizi, çevreyi ve dünyayı o kadar kolay kavrayacaktır. Çocukların doğru yanlış kavramları henüz yeni oluşurken ona doğruyu göstermek ebeveynlerle birlikte başlar. Çocuklar bazı durumları yanlış uygulayabilir, yanlış öğrenebilir ve bu davranışını devam ettirebilir. Suadiye pedagog yardımı için bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Çocuklarda Mola Köşesi Kavramı

Mola köşesi kavramı çocuklarda gelişim ve yetişkinlik döneminde ciddi sorunlara yol açabiliyor. Mola köşesi diye adlandırdığımız yerler çocukların hata yaptıklarında cezalı olarak belli bir yerde durmasını isteme durumudur. Buna şöyle örnek verebiliriz. Çocuğunuz bir bardağı kırmıştır veya birinin cebinden izinsiz bir şeyler almıştır. Bu gibi durumlarda ”otur buradan kalkma!” gibi komutlar çocuğunuzda daha sonra büyük sıkıntılara yol açabilir. Çocuklar bu mola köşesinde otoriteye karşı kendini güçsüz ve ezik hissedebilir. Bu hisler sonucunda da aileye olan duygusal bağları hafifleyebilir. Çocuk aile ilişkilerinde sıkıntılar yaşayabilir hatta bu sorunlar yetişkinlik döneminde de devamlılık gösterebilir. Ceza başlığı altında çocuklara dayatılan mola köşesi ileride sıkıntılara yol açmadan eğer bu yöntemi uyguluyorsanız bir an önce vazgeçip çocuğun hata sonrası duygularını anlamaya, onu dinlemeye çalışın böylelikle çocuk yaptığı hiçbir davranışı sizden saklamayacak ve bağlarınız kuvvetlenecektir.

Pedagog Suadiye’de Çocuğumun Çok Fazla Korkusu Var Ne Yapmalıyım?

Çocukların küçük yaşlarından itibaren seslere, karanlığa gibi birçok şeye korkusu olabilir. Çocuklar bu dönemde bütün ışıkları açıp uyumak veya sizinle beraber yatmak isteyebilir. Hiçbir şeyi tek başına yapamaz ve korkar. İşte bu tarz sorunlar yaşadığınız zaman çocuğa destek olup ”evet, benimle uyuyabilirsin” dediğiniz zaman çocuk, korkularıyla yüzleşme fırsatını kaçırmış olur. Çocuğunuza kıyamadığınız için onu korkularıyla bırakmak istemeyebilirsiniz fakat çocuk, korkularının üstüne gitmeyi öğrenmezse bu korkular günden güne daha çok büyüyecektir. Korkular önlenemez bir boyuta doğru gidiyorsa Suadiye pedagog yardımı alabilirsiniz. Suadiye pedagog yardımı için bize ulaşarak çocuğunuzun korkularından kurtulması için ilk adımı atabilirsiniz.

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?