Üsküdar Pedagog

Pedagog kavramı çocuk psikolojisi uzmanıyla sık sık karıştırılsa da Pedagog çocuk eğitimcisi anlamına gelir. Pedagoglar oyunlar, terapiler yardımıyla çocuğunuzun sorunlarını ortaya çıkarmaya ve çözüm üretmeye yardımcı olurlar. Bizler, oyun terapileri, çocuk ve aile danışmanlığı gibi uzmanlıklarla birlikte çocuğunuza yardımcı oluyoruz. Üsküdar pedagog hizmetimizle çocuklarınızla daha mutlu ve sağlam ilişkilere dayalı bir dünya kurabilmenizi sağlıyoruz. Çocuklar oyun terapisi esnasında oyuncakları bir araç gibi kullanarak korkularını, kaygılarını, kırgınlıkları veya yaşadığı şeyleri uzman pedagoglarımıza aktarıyor. Çocukların iç dünyasında yaşadığı şeyleri dışa vurumu yetişkinler kadar kolay ve hızlı olmayabiliyor. En ufak bir kardeş kıskançlığı bile fark edilmez ve ilgilenilmezse ilerde büyük problemlere yol açabiliyor. Çocuklar samimi hissettikleri ortamlarda kendilerini daha iyi anlatabilir ve ifade edebilirler. Üsküdar pedagog hizmetimizde çocuklarınıza hak ettikleri sıcak ortamı vererek onların daha rahat olabilmelerini sağlıyoruz.

Çocuğum Kardeşini Kıskanıyor Ne Yapmalıyım?

Çocuklar belirli yaşlarında ilginin sadece kendisinde olmasını ve odak noktası olmayı isterler. Kendilerinden başka biri olduğunda ilginin bölüneceğini hissettikleri için bu onlarda kıskançlık yapabiliyor. Üsküdar pedagog uzmanlarımız bu alanda çocuklarınızla doğru iletişimi kullanarak bu kıskançlık hissini en aza indirmede sizlere yardımcı oluyor. Tüm çocuklar kardeş kıskançlığı yaşasa da bazıları bunu sakin bir şekilde atlattığı için ebeveynler kıskançlığı anlamayabiliyor. Fakat bazı çocuklar kıskançlık dönemini daha hırçın geçirebiliyorlar. Çocuklar yeni gelen bir bebeğin varlığını kolayca kabullenip mantığına oturtmayabilirler bunun için kardeşi doğmadan önce ona uygun bir şekilde bunu söylemenizde fayda olacaktır. Yeni gelen bebekten önce çocuğunuzla yaptığınız aktiviteleri kardeşi doğduktan sonra da devam ettirirseniz bu dönemi atlatmanız daha kısa sürecektir. Ona sık sık onun da bir zamanlar bebek olduğunu fotoğraflarla beraber hatırlatırsanız kafasında canlandırmaya çalıştığı şeyi daha kolay anlayacaktır.

Oyun Terapisinin Önemi ve Üsküdar Pedagog

Çocukların kendini ifade biçimleri, en az hayal güçleri kadar renkli olan oyuncaklarla daha sağlıklı bir şekilde oyun terapisiyle gelişebilir. Çocuklar oyuncaklarla başlarından geçen olayları tekrar kurgular ve bir sonuca bağlar. Böylelikle empati yeteneği ve tecrübeleri daha çok kuvvetlenir. Çocuk, elindeki oyuncaklarla pedagoglarımıza hislerini ve düşüncelerini aktarabilir. Bazı durumlarda bu oyunlara aile bireyleri de katılabilir. Ailenin her türlü konuda çocuğun arkasında olduğunu hissettirmesi çocuk için büyük önem taşır. Üsküdar pedagog alanında çocuklarınıza daha renkli, daha mutlu bir dünya sunarak farklı eğitim şekilleriyle çocuğunuzun en önemli dönemlerini daha verimli yaşamasını sağlıyoruz. Çocuklar bizim yarınlarımızdır. Sizin ve onun geleceği için öğreneceği her şey ilerde gerekli olacaktır.

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?