Uzman Pedagog

Çocuklar İçin Uzman Pedagog

 

Uzman Pedagog

Eğitim insan hayatı boyunca devam eden ve bireyi sürekli olarak kendini geliştirmesini sağlayan temel taşlardan birsidir. Bireylerin eğitim hayatı küçük yaşlardan itibaren başlar ve kişinin algılarını ve hayata bakışını değiştirerek katkı sağlar. Özellikle küçük yaştaki çocuklara doğru eğitimler verilerek çocukların analitik düşünme kabiliyetleri geliştirilmeli ve hayatlarında karşılarına çıkan sorunlarla başa çıkabilme yeteneği kazandırılmalıdır.

 

Uzman Pedagog Desteğinin önemi

 

Ebeveynler çocukları ile aralarındaki kuşak farkı, iletişim eksikliği ve günlük iş rutinlerinden dolayı çocuklarına yeteri kadar zaman ayıramamakta ve onların bireysel eğitimleri ile yeterince ilgilenememektedirler. Çocukların bireysel eğitimleri yetişkinlerden farklı olup daha karmaşık süreçler içerir. Bu yüzden de ebeveynler çocukları ile çoğu zaman iletişim kurmakta zorlanmakta ve hayatlarında öğrenmeleri istedikleri konular için ne yazık ki yanlış yollar izlemektedirler.

 

           Uzman pedagog eşliğinde gerçekleşen seanslarda çocuklarla doğru iletişim kurularak eğitim sağlanmakta ve kendilerine yetecek bir birey olmaları için çalışmalar yapılmaktadır. Pedagog eşliğinde gerçekleşen çalışmalarda çocuklar analitik düşünme becerilerini geliştirebilir ve sorunlar karşısında bir birey olarak nasıl durabileceklerinin becerilerini kazanırlar. Küçük yaşlarda verilen bu eğitimler çocukların geleceğini inşa etmekte ve karakterlerinin oluşmasında büyük bir rol oynamaktadır.

 

 Psikolojik Sorunlar ile Başa Çıkabilme Yeteneğinin Geliştirilmesi

 

Çocuklar çevrelerinde gelişen olaylara karşı daha hassas ve kırılgan bir tavır sergilemektedirler. Çoğu zaman yaşanan olaylara karşı tepkilerini dile getirmek yerine konuyu içselleştirerek psikolojik travma yaşanmasına neden olurlar. Uzman pedagog eşliğinde gerçekleşen eğitimlerde çocukların psikolojisi üzerinde de hassas davranılmakta ve bastırılmış sorunların ortaya çıkması sağlanarak gelecekte meydana gelebilecek psikolojik sorunların önüne geçilmektedir.

 

           Uzman pedagog tarafından gerçekleştirilen terapiler sırasında çocuklar sorunlarını daha açık ifade edebilme yeteneğini kazanırlar ve sosyal bir birey olma becerisine sahip olurlar. Bu sayede iç dünyalarında çözemedikleri sorunları aileleri ile paylaşmayı ve onlara güvenmeyi öğrenirler. Çocukların yaptıkları hatalar karşısında çözüm arama isteklerinin destek alarak yapılması çocuğun güven duygusunun gelişmesinin yanı sıra, gelecekte kendine rol model alacağı bir olay dizinini de oluşturur. Bu sayede çocuklar ayakları üzerine daha sağlam basarak gelişim süreçlerinde hızla ilerleme şansına sahip olurlar.

 

 

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?