Çocuk ve Aile Danışmanlığı

 

Sağlıklı bir aile ortamı hazırlamak isteyen ebeveynlerin alması gereken hizmetlerden biridir. Özellikle çocukluk döneminde yaşanılan travmalar, ileride daha büyük problemlere yol açmaktadır. Bu nedenle anne ve babalar en sağlıklı adımı atarak Çocuk ve Aile danışmanlığı desteği almaktadır. Çocukların ileriki yaşlarında sosyal çevresinde başarılı olması ve sağlıklı çözüm önerilerinde bulunması için Çocuk ve Aile danışmanlığı‘na önem verilmelidir.

Davranış Sorunlarına Çözüm

 Uzman Klinik Psikolog & Pedagog Gülşah Öztürk Erten tarafından verilen Çocuk ve Aile danışmanlığı desteği çocukların küçük yaşta davranışlarının gözlemlenmesine ve varsa davranış problemlerine çözüm oluşturmaktadır. Küçük yaşlarda başlayan davranış sorunları ileride daha büyük problemlere yol açmaktadır.

Duygusal Geçiş Dönemlerinde Çocuk ve Aile danışmanlığı

Çocukluktan ergenlik dönemine kadar geçen sürede pek çok duygu değişimi görülmektedir. Özellikle anne ve babalar bu dönemi iyi yönetemedikleri takdirde çocukta kalıcı duygusal hasarlar meydana gelebilmektedir. Çocuklarını iyi ve sağlıklı büyütmek isteyen ebeveynler çocukluktan büyüme dönemine kadar özel hizmet almaktadır.

Çocuk ve Aile danışmanlığı desteğinden yararlanan pek çok anne ve baba, çocuklarına vermesi gereken eğitim hakkında detaylı bilgiye sahip olmaktadır. Aynı zamanda çocuklar ile yüz yüze görüşmeler da  yapan Pedagog Gülşah Öztürk Erten, hem de aile ile birebir görüşmeler gerçekleştirmektedir. Görüşmeler pandemi koşulları sebebiyle online olarak, Whatsapp, Skype ve Zoom üzerinden de yapılabilmektedir.

Kaç Seans Sürmektedir?

Oldukça hassas bir dönem olan çocukluk ve ergenlik dönemi için duygusal sorunlar ile baş etmek çoğu ebeveyn için zorlu bir süreçtir. Bu nedenle uzmanlardan yardım alan anne ve babalar, karşılaşacakları sorunları önceden fark ederek çocuklarına bilinçli bir yaklaşım sergilemektedir. Çocuk ve Aile danışmanlığı desteği veren Pedagog Gülşah Öztürk Erten, hem aile ile hem de çocuk ile özel seanslar düzenlemektedir. Aileyi bilinçlendirerek ve çocuğun ileride yaşayacağı duygusal değişimler hakkında detaylı bilgi vermektedir. Çocukluk döneminden yetişkinlik dönemine kadar yaşanacak tüm sıkıntılara en olması gereken tepkilerin verilmesi sağlanarak hem aileyi hem de çocuğu bilinçlendirmekteyiz.

Hemen Sizinle İLetişime Geçelim

Lütfen alttaki formu doldurunuz.

Telefon Numaramız

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?